„Jak pani sie skaleczy, to mie nie boli”
Nie spodziewałem się, że „Shoah” Claude’a Lanzmanna obejrzę w 2024 r. także jako dokument dotyczący PRL. Tymczasem ten marginalny w blisko dziesięciogodzinnej opowieści o…
Nie spodziewałem się, że „Shoah” Claude’a Lanzmanna obejrzę w 2024 r. także jako dokument dotyczący PRL. Tymczasem ten marginalny w blisko dziesięciogodzinnej opowieści o…
Obszerny westybul Gminnej Biblioteki Publicznej im. Michała Basy w Pawłowie wypełnił się morzem głów i trzeszczał na złączach, ale nie od razu. Najpierw zabrała…
Dużo czasu spędzam ostatnio w grobach przodków, gdyż piszę książkę poświęconą memu rodzinnemu miastu. Ostatnio jak byłem na ziemi, która mnie wydała, Wojtek wyciągnął…
Olha i Ołeh Ołeh Hrynczenko zajmował się wspinaczką sportową, m. in. stworzył na podporach starego mostu w Krzywym Rogu najwyższą na Ukrainie ścianę wspinaczkową.…
straż graniczna, Ukraina, zwierzęta
Wiersze Jac Po i Piotr Bratkowski zapowiadający rewolucję. Do jej dokonania wyznaczeni są: Marcin Świetlicki, Marcin Sendecki, Jacek Podsiadło, Wojciech Wilczyk, Paweł Marcinkiewicz, Bogdan…
czyli bzik „Są namiętni zbieracze znaczków, widokówek, odznak, lamp naftowych, zegarów, czajników i samowarów. Mówimy o nich hobbyści albo po prostu «ludzie z konikiem»”…
Czytając Thoreau, musimy przyszykować się na wstrząs spotkania twarzą w twarz z oryginałem jednej z tych myśli, na których reprodukcje natykaliśmy się przez całe…
anarchy, eko, las, polityka, Thoreau Henry David, włóczęga, wolność
1983. Miss Polonia: zgłaszały się nie tylko dziwki Złamano ją ponownie dopiero w 1983 r. Za reaktywację narodowego konkursu piękności po 25 latach wzięli…
biurokraci, Brylewski Robert, feminizm, prl, TV
W 1979 r. zespoły Skaldowie, Breakout i Budka Suflera postanowiły uczcić zbliżającą się olimpiadę w Moskwie, nagrywając najgorszą płytę w swojej karierze każdy. Złożyły…
Jest 3 lutego 1987 roku. Za parę dni skończę 23 lata. Biorę udział w warsztatach dla piszącej młodzieży w podwarszawskim Rozalinie. Już w autobusie…
alkohol, Barańczak Stanisław, poezja, polityka, prl, Smith Patti